Chorwackie atrakcje - Grecja - konferencja - Akademia dla kobiet

Przejdź do treści

Menu główne:

Chorwackie atrakcje

Chorwackie atrakcje. Park Narodowy Krka

Piękne plaże i modne kurorty – oto symbole tak popularnego kraju, jakim stała się w ostatnich latach Chorwacja. Dobry wypoczynek oraz możliwość uprawiania sportów wodnych uczyniły z tego kraju popularne i chętnie wybierane miejsce na wczasy. Jest jednak Chorwacja nie tylko rajem dla wodniaków, ale i dla tych, którzy cenią sobie możliwość podziwiania wspaniałej przyrody. Wśród nich coraz większą popularnością cieszą się wycieczki na tereny chorwackich parków narodowych, wśród których wyjątkowo ważnym obiektem stał się Park Narodowy Krka. Czemu zawdzięcza od swą popularność? Co warto wiedzieć na jego temat?


Malownicze wodospady na rzece Krka sprawiły, że tym przyrodniczym rajem już dawno zainteresowały się biura podróży. Miejscowi doskonale potrafią wykorzystać popularność tego miejsca i oferują turystom coraz więcej nowych atrakcji. Jedną z tych najważniejszych jest możliwość rejsu motorówką do najpiękniejszych wodospadów na terenie parku. Co ciekawe – osoby chcące skorzystać z takiej wycieczki nie ponoszą dodatkowych kosztów. Są one uwzględnione w cenie biletu na teren parku. Po tym pięknym terenie można też wędrować pieszo, z czego chętnie korzystają amatorzy pieszych wędrówek. Okrężna trasa turystyczna prowadzi wokół wspaniałych wodospadów, które już dawno zdobyły międzynarodową sławę.
Park Krka to nie tylko ciekawostki przyrodnicze i piękne wodospady. Na jego terenie można się też spotkać z ciekawymi zabytkami. Tym najważniejszym jest prawosławny klasztor św. Archanioła Gabriela, o którym wzmianki można znaleźć już w dokumentach z początku XV wieku. Miejscem, z którego najlepiej zaczynać swe wycieczki po parku, jest miasteczko Skradin. Jest ono znane z produkcji wina, a jednym z jego cenniejszych zabytków jest dom, który od ponad 200 lat jest miejscem powstawania wyśmienitego wina domowego.

Słowa kluczowe: Chorwacja, krka, wycieczki, wczasy, biura podróży
Skontaktuj się z nami
Akademia dla Kobiet PL akademiadlakobiet.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego